Jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej, nie masz środków finansowych*, a potrzebujesz porady prawnej postępuj według następujących kroków:

  1. wypełnij i podpisz odręcznie formularz: pdf icon, zrób zdjęcie lub zeskanuj dokument
  2. podpisany i wypełniony odręcznie dokument odeślij na adres: fundacja@pelnomocnik.org

Po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji – otrzymasz bezpłatnie: wsparcie on-line, a jeżeli Twój problem okaże się bardzo złożony, po uprzednim umówieniu – zaprosimy Cię na konsultację bezpośrednią do naszego punktu szkoleniowo-konsultacyjnego, który mieści się w Mokotowskim Centrum Integracji  Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, ul. Woronicza 44A.

(Czas oczekiwania na odpowiedź, nie dłuższy niż 7 dni roboczych.)*

UWAGA: Informujemy, że mamy ograniczoną ilość konsultacji w miesiącu, a z uwagi na pandemię koronawirusa system pomocy prawnej on-line jest przeciążony.


* Fundacja pełnomocnik.org w wyjątkowych, uzasadnionych uprzednim wywiadem sytuacjach, dopuszcza możliwość odstępstwa od ogólnie przyjętych reguł weryfikacji  osób korzystających z pomocy. 

Na przykład osoby doznające przemocy ekonomicznej mające formalnie wysokie dochody w gospodarstwie domowym, w rzeczywistości nie posiadające żadnych środków, mogą skorzystać z pomocy naszych prawników.